Hekimler İçin
Acil Durum Hattı
(506)
235 26 86

İzmir Tabip Odası Bozyaka EAH Hekimleriyle buluştu

13.07.2018

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu, birim toplantıları kapsamında 13 Temmuz Cuma günü, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimleriyle hastane konferans salonunda bir buluşma gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu ilk olarak Hastane Başhekimi Doç. Dr. Enver İlhan’ı makamında ziyaret etti.

Saat 12.30' da konferans salonunda hastane hekimleriyle bir araya gelindi. Toplantıya İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. Funda Barlık Obuz, Genel Sekreter Op.Dr.M. Lütfi Çamlı, Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Hakan Köse, Dr. Firdevs Çetin Uysal ve Dr. Fatih Sürenkök katıldılar.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Funda Barlık Obuz bir açılış konuşması yaptı.

Daha sonra yapılan konuşmalarda meslek odası ve hekimler arası ilişkilerin güçlendirilmesi için izlenmesi gereken yöntemler değerlendirildi. Özellikle asistan ve genç hekimlerin oda ile olan ilişkilerinin güçlendirilmesi konusunda neler yapılması gerektiği tartışıldı.

Şehir hastaneleri konusundaki belirsizlikler ve  Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bu bağlamdaki durumuna dikkat çekildi. 

Güçlü bir Tabip Odasının ancak güçlü bir hekim kitlesi desteğiyle gerçekleşebileceği konusunda fikir birliğine varıldı.

Yönetim Kurulu, bu sorunların aşılmasında mesleki dayanışmanın önemli olduğunu belirterek hekimlerden meslek odalarına ve meslek örgütüne sahip çıkmalarını istedi. 

Bu buluşmaların çoğalarak tekrarlanması dileğiyle toplantı sona erdi.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu

---

Bu haber 119 kez okunmuştur.