Hekimler İçin
Acil Durum Hattı
(506)
235 26 86

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

1. İzmir Tabip Odası’ na nasıl Üye Olabilirim ?
Kayıt Formunun Doldurulması (Odaya Gelindiğinde Doldurulacak), 2 Adet Renkli Fotoğraf, Diploma, Uzmanlık Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi Ve İkametgah Belgesi (Belgelerin Asılları Yada Noter Tasdikli Asıl Örnekleri) Gerekir. 
Yeni Kayıt Ücreti: 57.00 TL + 2018 Yılı Aidatı

2. Aidat borcumu nasıl ödeyebilirim ?
Bu işlem için İzmir Tabip Odası Üyelik İşlemlerine telefon edilebilir yada online ödeme sisteminden sorgulama yapabilirsiniz.

3. Kimlik Kartı nasıl alabilirim ya da nasıl değiştirebilirim ?
Nüfus Cüzdan Fotokopisi, 2 Adet Renkli Fotoğrafınız, Aidat Borçlarınızın Ödenmesi Gerekir.
Kimlik Kartı Ücreti: 47.00 TL

4. Kimlik kartı kaç günde elimde olur ?
Kimlik Kartınız En Geç İki Hafta İçerisinde Elinizde Olacaktır. Kimlik kartınız odamıza ulaştığında cep telefonuna odamız tarafında bilgi mesajı gönderilir.

5. Üyelik Belgesi Almak İçin Bir Koşul Aranıyor Mu?
Dosyanızda Eksik Belgeniz Varsa Tamamlanması (Diploma, Uzmanlık Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi), Talep Dilekçesi ve Aidat Borcunuzun Olmaması Gerekir. Ayrıca işlem sırasında 23 TL belge ücreti ödenir.

6. Başka İlden Nakil Gelecek Üyelerin İzmir Tabip Odasına Üyeliği İçin Yapması Gerekenler Nelerdir?
Kayıt Formunun Doldurulması (Odaya Gelindiğinde Doldurulacak), 2 Adet Renkli Fotoğraf, Diploma, Uzmanlık Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi Ve İkametgah Belgesi (Belgelerin Asılları Yada Noter Tasdikli Asıl Örnekleri) Gerekir. Nakil İşlemleri, Üyelik Sonrası İzmir Tabip Odası Tarafından Yapılacaktır. Üyelik İşlemleri Sırasında Nakil Kaydının Çekilebilmesi İçin Hekimin Bağlı Bulunduğu Odaya Ait Aidat Borcunun bulunmaması Gerekmektedir. 

7. Good Standing Belgesini Nasıl Alabilirim? 
İzmir Tabip Odası Başkanlığına hitaben bir dilekçe yazılır. Tıp Fakültesinden itibaren tarih ve kurum belirtilerek nerelerde görev yapıldığına dair mesleki özgeçmişin ve belgenin nerede, ne amaçla ve hangi dilde istenildiği dilekçe de belirtilir. TTB Merkez Konseyi Hesabına (İş Bankası TR95 0006 4000 0014 3820 0384 75) 2018 yılı için 23 TL ödeme yapılarak dekontun İzmir Tabip Odası’ na ulaştırılması gerekmektedir.